این روزها اگر سری به پیج اینستای وزیر آموزش و پرورش بزنید و کامنتهای معلمان را زیر تک تک پستهایش ببینید دستتان می آید که این وزارتخانه با کارمندانش چگونه تا میکند. آذر امسال ۲۲ سال و سه ماه سابقه ام پر شد و چون سابقه ی خدمت در مناطق کمتر توسعه یافته را داشتم یک سال و نه ماه تعجیل در رتبه و طبقه شامل حالم شد و در آذر ماه ۹۸ رتبه ی عالی(آخرین رتبه دریافتی) و طبقه ۱۲ (به خاطر مدرک)را گرفتم و طی حکم جدیدم افزایش ۵۰۰ تومانی حقوق در پی آن داشتم. با اجرای طرح رتبه بندی در بهمن ماه که سالها پیش حرفش بود و اجرا نشده بود متاسفانه در حکم جدیدم رتبه و طبقه ام را پس گرفتند و به رتبه ی خبره و طبقه ی ۱۱ برگشتم و طی آن افزایش حقوق هم حذف شد. با اعتراض گسترده ی معلمینی که وضعیتشان شبیه من بود طی ده روز پیش با تصمیم عجولانه از سوی وزارت برای احراز رتبه ای که حقمان بود باید آزمونی اینترنتی ۴۰ سوالی طی زمان ۴۰ دقیقه می دادیم از ۸ منبع که حدود ۵۰۰ صفحه بود. اطلاع رسانی به قدری ضعیف بود که حتی مدیر و برخی از مسئولین اداره از این آزمون بی اطلاع بودند. مراحل ثبت نام آزمون هم اینترنتی بود و باید پنل ثبت نام برایم باز می شد که متاسفانه یادشان رفته بود باز کنند با پیگیری بسیار در اداره بالاخره امکان ثبت نام برایم مهیا شد و نمرات سه دوره ارزشیابی گذشته به عنوان امتیاز اولیه بارگذاری شد. حال باید مدیر مدرسه امان در پنل مدرسه ثبت نام مرا تایید میکرد. مدیرجان هم ناوارد بود و با پرس و جو از مسئولین کارگزینی بالاخره موفق شد و من ثبت نام شدم. زمان آزمون چهارشنبه ۳۰ بهمن از ساعت ۳ تا ۴ عصر بود. سر زمان مقرر وارد سایت ضمن خدمت شدم و شروع کردم به جواب دادن به سوالاتی که بعضی هایش اصلا در جزوات و محتواهای عنوان شده نبود. سه صفحه را که جواب دادم یک دفعه صفحه سفید شد و پیام پوزش مبنی بر اختلال در سیستم برایم ظاهر شد. تمام جوابهایم پرید و امکان بازگشت به صفحه ی آزمون برایم میسر نشد و با کمال وقاحت نمره ی صفر را برایم منظور کردند و برایم نوشتند شما مشمول رتبه نمیشوید! 

خیلی تاسف خوردم نه بابت اینکه این وضع برای آزمون من( نه فقط من) پیش آمد بلکه به خاطر سیستم بیماری که من در آن بهترین سالهای عمرم را گذاشته ام و برای گرفتن حقم از من آزمون صلاحیت میگیرند!

+ معلمان بسیاری این روزها عصبانی اند درکشان کنید

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها